Pokażę Ci jak oszczędzić
wodę i energię

 

Cofnij
Zobacz, jak płacić niższe rachunki za wodę i energię! Test Zużycia Wody to praktyczne i ciekawe narzędzie. Nie zwlekaj, SPRAWDŹ JUŻ TERAZ!

Strona dla Partnerów

Zaloguj się

Przeszukaj Naszą Stronę :

/PL/payment

Koszyk

Zapisz się na newsletter

 

 

Cofnij

Otrzymuj praktyczne wskazówki na temat oszczędzania wody i energii

 

Napisz, co myślisz o tej stronie

 

Przejdź Dalej

Jesteś tutaj : 

Kropla Do Kropli, strona główna  /  Dla Domu / 

Kuchnia

Kuchnia

 

 

Największym konsumentem wody w kuchni jest ręczne zmywanie naczyń.

 

Wiadomo, że nie możesz tego wykluczyć, ale możesz bardziej racjonalnie wykorzystywać wodę i energię do jej podgrzania, zapłacisz wówczas zdecydowane mniej.

 

Jest na to kilka prostych sposobów.

 

Wiedz o tym, że średnio dziennie wykorzystujesz tylko od 10 do 15 litrów wody do gotowania i picia, reszta wody w kuchni wykorzystywana jest w większości przypadków do mycia naczyń.

 

Jak zatem oszczędzać wodę, energię do jej podgrzania i ilość odprowadzanych ścieków w kuchni i płacić niższe rachunki?

 

  • Świadomość to pierwszy impuls do zmiany, dlatego w pierwszej kolejności sprawdź, jaki strumień wody wypływa z Twojej końcówki baterii kuchennej. W tym celu wykorzystaj Test Zużycia Wody, przeprowadzisz go w kilka minut a wiedzę, jaką pozyskasz zamienisz na duże oszczędności wody, energii i pieniędzy.

 

  • Jeżeli test wykaże duży wypływ wody, skorzystaj z naszej rekomendacji i wymień stare sitko w końcówce baterii kuchennej na Eco końcówkę lub Eco 2 - funkcyjną głowicę kuchenną. Możesz w ten sposób zaoszczędzić do 50% wody ścieków a także energię do jej podgrzania.

 

  • Jeżeli masz zmywarkę używaj jej racjonalnie, dokładnie przeczytaj instrukcję obsługi i naucz się wykorzystywać jej programy, zwłaszcza te, które pozwalają oszczędzać wodę i energię. Pamiętaj, że największe oszczędności wody i energii uzyskasz używając zmywarki przy pełnym załadunku.

 

  • Dobrze wiedzieć, że bardziej ekonomiczne jest płukanie naczyń w zmywarce niż pod bieżącą wodą, jeżeli w Twojej zmywarce jest taki program, korzystaj z niego.

 

  • Podczas mycia naczyń ręcznie, płucz je niewielką ilością wody, która może być dodatkowo rozdrabniania przez specjalną końcówkę na kran, Eco 2 - funkcyjną głwicę kuchenną. Lecąca ciągłym i dużym strumieniem woda jest marnotrawstwem.

 

  • Używaj płynu do mycia naczyń oszczędnie, aby zmniejszyć ilość wody potrzebnej do płukania,

 

  • Najpierw umyj naczynia płynem do mycia naczyń a następnie odkręć wodę i je spłucz.

 

  • Podczas gotowania warzyw stosuj pokrywkę na garnek. Twoje warzywa będą gotować się szybciej, poza tym zaoszczędzisz wodę i energię, zachowasz również cenne witaminy w żywności.

 

  • Nie używaj bieżącej wody do rozmrażania zamrożonej żywności, pozostaw ją na noc w lodówce.

 

 

Zbieraj zimną wodę zanim zacznie lecieć ciepła, następnie użyj zebranej wody do podlewania roślin, płukania warzyw lub mycia owoców. 

 

Znajdziesz w domu wiele innych miejsc, gdzie będzie możliwe wykorzystanie zebranej wcześniej wody, która przecież już została doliczona do rachunku, po co w takim razie płacić za nią podwójnie?

 

Do zbierania wody możesz użyć kompletu specjalnych trzech pojemników. 

 

Pojemniki te są wykonane ze specjalnego tworzywa bezpiecznego w kontakcie z wodą, odpowiednio wzmocnionego i ukształtowanego tak, aby  wylewanie wody było łatwe i wygodne, dodatkowo wyjątkowy kolor pojemników sprawia, że woda przybiera kolor błękitnej laguny, to tym bardziej zachęca do jej zbierania.

 

Przykład:

 

Jeżeli dziennie zbierzesz wodę tylko raz, do wszystkich trzech pojemników, to miesięcznie wypełnisz nimi ponad 3 pełne wanny wody. Wyobraź sobie teraz 40 pełnych wanien wody ustawionych koło siebie, tyle wody wylejesz zbędnie do kanalizacji w ciągu roku zupełnie niepotrzebnie i płacąc za to.*

 

*Podany przykład pokazuje ile wody możesz marnować każdego dnia czekając aż z kranu popłynie ciepła woda. Nie gwarantujemy   identycznych wyników, ale badana przez nas grupa 4 osobowych rodzin zbierała dziennie dwukrotność 3 pojemników wody.

 

  • Na koniec upewnij się, że Twój kran nie cieknie, w ten sposób możesz tracić dziennie od kilku do kilkudziesięciu litrów wody. Zobacz więcej.

Do pobrania

Pobierz katalog produktów, specyfikacje, ulotki...

Pobierz teraz

Kontakt

info@kropladokropli.pl
+48 22 207 29 29

Napisz do Nas
Kapitał Ludzki

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Copyright © 2014 Kropla Do Kropli. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie Seenet Agencja Interaktywna

Unia Europejska