Pokażę Ci jak oszczędzić
wodę i energię

 

Cofnij
Zobacz, jak płacić niższe rachunki za wodę i energię! Test Zużycia Wody to praktyczne i ciekawe narzędzie. Nie zwlekaj, SPRAWDŹ JUŻ TERAZ!

Strona dla Partnerów

Zaloguj się

Przeszukaj Naszą Stronę :

/PL/payment

Koszyk

Zapisz się na newsletter

 

 

Cofnij

Otrzymuj praktyczne wskazówki na temat oszczędzania wody i energii

 

Napisz, co myślisz o tej stronie

 

Przejdź Dalej

Jesteś tutaj : 

Kropla Do Kropli, strona główna  / 

Efektywność Energetyczna dla Hoteli

 


Program redukcji kosztów

energii do podgrzania wody

 

Kompleksowy i profesjonalny program, którego celem jest podwyższenie poziomu efektywności energetycznej budynków hoteli i tym samym obniżenie kosztów eksploatacyjnych w obszarze mediów.

 

Program pod nazwą Efektywność Energetyczna dla Hoteli to odpowiedź na potrzeby branży hotelarskiej w obliczu rosnących kosztów eksploatacyjnych, w szczególności nośników energii, wody, ścieków a także coraz większych potrzeb związanych z ochroną środowiska.

 

Główną korzyścią ze współpracy w ramach programu jest zmniejszenie zapotrzebowania na wodę i energię do jej podgrzania i tym samym zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych przy zachowaniu dotychczasowego komfortu użytkowników budynku hotelu. Efektem końcowym jest również mniejsza ilość odprowadzanych ścieków przez budynek hotelu.

 

Nierozłączną częścią programu jest zestaw specjalnych oznakowań punktów poboru wody i energii, projektowanych na potrzeby każdego hotelu z osobna jak również system certyfikacji. To ważny element w dążeniu do podwyższania poziomu efektywności energetycznej w części poświęconej zmianom nawyków. To również element wzmacniający prestiż hotelu w stosunku do klientów i pracowników będący uwiarygodnieniem społecznej odpowiedzialności biznesu w obszarze ochrony środowiska.

 

Każdy hoteli przystępujący do programu może wziąć udział w konkursie. Zwycięży ten hotel, który w okresie od początku września 2011 do końca maja 2012 wykaże największe oszczędności wody, ścieków i energii do jej podgrzania. Wyniki konkursu będą podane do publicznej wiadomości na portalu money.pl w czerwcu 2012.  Dodatkowo dla najciekawszych projektów zostaną przygotowane case study, wyniki konkursu będzie można na bieżąco śledzić na stronie konkursu www.efergo.pl     Zobacz warunki konkursu

 

Dlaczego myśląc o efektywności energetycznej warto zacząć od usprawnień w obszarze energii do podgrzania wody?

 

        
    Energia do podgrzania wody       
          
    Fragment raportu z Audytu Wodnego     
     
 

Stanowi ok. 17% 

  zapotrzebowania energii w budynku
  Kliknij w obrazek aby powiększyć.

 

  • Usprawnienia w obszarze energii do jej podgrzania wody są relatywnie proste,
  • Rezultaty są widoczne natychmiast po wdrożeniu,
  • Nie wymagają ingerencji w istniejącą infrastrukturę budynku,
  • Nie wymagają wysokich nakładów inwestycyjnych,
  • Zwrot poniesionych nakładów następuje w okresie kilku miesięcy,
  • Przejrzysty monitoring i bieżąca kontrola,
  • Energia do podgrzania wody stanowi zwykle największą część oszczędności na tle oszczędności wody i ścieków        ( przykład powyżej ).

 

Aby efekt usprawnień był jak najbardziej korzystny warto poprzedzić go analizą audytu wodnego i na jego podstawie wybrać docelowe rozwiązanie dopasowane do potrzeb danego budynku i jego użytkowników. Wbrew pozorom proste rozwiązania mogą nie być efektywne, jeżeli ich wybór nie będzie oparty na profesjonalnej wiedzy i doświadczeniu.

 

Posiadamy certyfikat Nowy Expert potwierdzający nasze kompetencje w innowacyjnych usługach na rzecz efektywności energetycznej. Programy realizowane przez EFERGO na rzecz podwyższania poziomu efektywności energetycznej w obszarze wody i energii wokół niej popiera Fundacja Poszanowania Energii w Warszawie.

 

 

Przyłącz się do Programu i weź udział w konkursie

 


Program Efektywność Energetyczna dla Hoteli. Wszelkie prawa zastrzeżone, EFERGO 2011

Do pobrania

Pobierz katalog produktów, specyfikacje, ulotki...

Pobierz teraz

Kontakt

info@kropladokropli.pl
+48 22 207 29 29

Napisz do Nas
Kapitał Ludzki

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Copyright © 2014 Kropla Do Kropli. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie Seenet Agencja Interaktywna

Unia Europejska