Pokażę Ci jak oszczędzić
wodę i energię

 

Cofnij
Zobacz, jak płacić niższe rachunki za wodę i energię! Test Zużycia Wody to praktyczne i ciekawe narzędzie. Nie zwlekaj, SPRAWDŹ JUŻ TERAZ!

Strona dla Partnerów

Zaloguj się

Przeszukaj Naszą Stronę :

/PL/payment

Koszyk

Zapisz się na newsletter

 

 

Cofnij

Otrzymuj praktyczne wskazówki na temat oszczędzania wody i energii

 

Napisz, co myślisz o tej stronie

 

Przejdź Dalej

Jesteś tutaj : 

Kropla Do Kropli, strona główna  /  Dla Domu / 

Cieknące spłuczki

Cieknące spłuczki

 

 

 

Czy wiesz, że systematycznie i powoli cieknąca woda w toalecie może spowodować ogromne straty wody w ciągu roku?

 

Przykład:

 

Jeżeli w Twojej nieszczelnej toalecie strużka wyciekającej wody ma ok. 1mm grubości to w ciągu godziny wypłynie z niej do kanalizacji ok. 9 litrów wody, w ciągu doby będzie to już 216 litrów czyli jedna bardzo duża, pełna po brzegi wanna wody.

 

Wyobraź sobie teraz ok. 800 sztuk stojących obok siebie wypełnionych po brzegi stu litrowych wanien wody, tyle właśnie wyprowadzi w ciągu roku z Twojego licznika wody tylko jedna mała strużka wody o grubości 1mm, systematycznie cieknąca z jednej toalety.

 

Jeżeli przeliczymy powyższe na pieniądze to okaże się, że ta mała strużka wody spowoduje straty na rachunkach za wodę i odprowadzeniu ścieków na kwotę ponad 600 zł w ciągu roku i będą to niepotrzebnie wylane pieniądze z wodą do kanalizacji, za które i tak trzeba zapłacić dostawcy wody.

 

Jeszcze groźniej wygląda sytuacja, kiedy w Twojej nieszczelnej toalecie strużka wody ma ok. 2mm grubości i stale cieknie wydając kojący szum.

 

Ta niepozornie wyglądająca strużka wody spowoduje, że w ciągu godziny wypłynie do kanalizacji ok. 25 litrów wody. Przerażającym jest fakt, że ta sama strużka wody w ciągu doby spowoduje, że do kanalizacji wypłynie aż 600 litrów wody.

 

Wyobraź sobie teraz 2190 sztuk stojących obok siebie wypełnionych po brzegi stu litrowych wanien wody, tyle właśnie wyprowadzi w ciągu roku z Twojego licznika wody tylko jedna mała strużka wody o grubości 2mm systematycznie cieknąca z jednej toalety.

 

Jeżeli przeliczymy to na pieniądze to okaże się, że strużka wody o grubości 2mm spowoduje straty na rachunkach za wodę i odprowadzeniu ścieków na kwotę ponad 1700 zł w ciągu roku i będą to niepotrzebnie wylane pieniądze z wodą do kanalizacji, za które i tak trzeba zapłacić dostawcy wody.

 

Powyższe przykłady pokazują jak niewielka zmiana wprowadza duże oszczędności i nie chodzi tutaj tylko o usunięcie awarii, ale przede wszystkim o zmianę zachowań i zwracanie uwagi na to, co dzieje się wokół nas i nie przechodzenie obojętnie obok takich sytuacji.

Do pobrania

Pobierz katalog produktów, specyfikacje, ulotki...

Pobierz teraz

Kontakt

info@kropladokropli.pl
+48 22 207 29 29

Napisz do Nas
Kapitał Ludzki

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Copyright © 2014 Kropla Do Kropli. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie Seenet Agencja Interaktywna

Unia Europejska